Přírodní cesta ke zdraví

  • Akupunktura
  • Dietetika 
  • Masáže
  • Bankování
  • Reflexní terapie

Metody terapie

Mingmen

Milena Pravdová

Waldhauserova 137

252 28 Cernošice

Kontakt

Všimli jste si, že...

 

v dnešní době nemáme dost času zamyslet se nad tím, zda to, co děláme, co jíme a jak odpočíváme, je prospěšné pro naše zdraví, tělo, duši, rodinu,okolí a dobrý pocit ze života. Neustále jsme zaplavováni reklamami o přípravcích na alergie, posílení imunity, ke zlepšení trávení, proti nadýmání, na zvýšení odolnosti a vůči stresu, léčbu potence, na hubnutí, nebo naopak na růst svalové hmoty, nebo proti bolestem hlavy,  páteře a kloubů, snížení hladiny cholesterolu nebo hladiny cukru atd. atd. I přesto jsou poruchy tohoto typu stále častější a častější. Ne nadarmo se

jim říká civilizační nebo chronická onemocnění. Západní medicína totiž nedostatečně léčí jejich příčiny a nedbá dostatečně na prevenci. V některých případech západní medicíně nezbývá, než přiznat že některé civilizační choroby nabývají rozměrů pandemie.

 

Když onemocníme, běžíme si pro antibiotika, anti-revmatika, anti-depresiva, kortikoidy atd. Pomocí těchto látek (dnes se jim říká “léky”) potlačíme jak příznaky nemoci, tak často i varovné signály těla - bolest, únavu, horecku a zase se vrháme do každodenního života, abychom se pro “léky” vrátili, jakmile se vrátí i problém (a on se vrátí často). Ne každý začne pátrat po tom, co danou chorobu způsobuje a jak se tomu dá předcházet. 

 

Ale co když najednou “léky” nezabírají a stav se zhoršuje a problém se stále vrací s větší intenzitou? Začínáte mít pocit, že jste v pasti, ze které není úniku - v koloběhu, lékař - lékárna - práce - nemocnice. V takových chvílích je třeba se pozastavit a rozhlédnout se jak dál. Zamyslet se, zda tento stav není následkem toho jak jste dosud žili ale i toho, že svěřujete péči o vaše zdraví těm, kteří jsou k vašemu dobrému pocitu ze života lhostejní a na vašich nemocech především vydělávají a to čím déle bude vaše léčba trvat, tím více.

 

Jednou z cest je Tradiční čínská medicína (TCM) - medicína stojící na pěti tisících let zkušeností, postupného ověřování a vylepšování. Čínská medicína je neuvěřitelně propracovaný léčebný systém stojící na dvou principech:

 

Prvním principem je celostní pohled na člověka. Pohled na tělo a duši člověka jako systém, kde vše souvisí se vším. Západní medicína, bytˇ to nepřiznává, lečí vždy především tu část těla, která právě churaví. 

 

Druhým neméně důležitým pilířem je diferenciálni diagnostika, kdy praktik TCM k určení aktuálního stavu organizmu používá čtyř vyšetřovacích metod: pozorování zrakem, sluchem, dotazováním a palpací pulzu. Na základě výsledků diagnostiky praktik navrhne každému klientovi  pro něho tu nejlepší léčbu kombinací níže uvedených metod:

 

Akupunktura

Fytoterapie

Dietetika

Baňkování

Moxování

Tuina masáž

 

 

 

 

  • Facebook - Black Circle

© 2023 by Mingmen

  • b-facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now